Rozmawiali o certyfikacji Kamienia Śląskiego

Omówienie procesu certyfikacji w ramach Sieci Najciekawszych Wsi oraz organizacji gminnych imprez było przedmiotem poniedziałkowego (3.06) spotkania burmistrza Gogolina Joachima Wojtali z radą sołecką Kamienia Śląskiego.

Z inicjatywy burmistrza oraz jego współpracowników, w gogolińskim magistracie spotkali się członkowie Rady Sołeckiej wsi Kamień Śląski z sołtysem Zbigniewem Kawą na czele, aby zapoznać się z zasadami procesu certyfikacji Kamienia Śląskiego, w ramach Sieci Najciekawszych Wsi. Kamień Śląski jest bowiem jednym z liderów tego projektu. Do certyfikacji Urząd Miejski w Gogolinie przygotowuje się już od kilku lat. W 2015 r. opracowano Plan Działania miejscowości, który sukcesywnie jest realizowany. Obecnie trwają prace promocyjno – wizualizacyjne miejscowości, czyli ostatni etap realizacji Planu Działania, które pozwolą na to, aby miejscowość została certyfikowana w okresie wakacyjnym – jako jedna z pierwszych w Polsce. Wręczenie certyfikatów zaplanowano na 30 września 2019 r. Tego dnia w Istebnej odbędzie się uroczysta konferencja inaugurująca funkcjonowanie SNW.

Podczas spotkania omówiony został także stan przygotowań do organizacji Jarmarku Odpustowego u Św. Jacka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia. Uzgodnione zostały także szczegóły organizacji Święta Plonów „Gminnych Dożynek”, których gospodarzem w bieżącym roku będzie właśnie sołectwo Kamień Śląski, a które zaplanowano na niedzielę 8 września. Spotkanie było również okazją do rozmów na temat bieżących spraw i wniosków, składanych przez mieszkańców tej miejscowości.

 

Spotkanie Kamień Śląski.jpeg