Kontrowersyjna, ale czy obiektywna ocena festynu...

Wielka szkoda, kiedy atrakcyjne i potrzebne imprezy spotykają się z nieuzasadnioną krytyką, a ich organizatorzy, a co gorsza uczestnicy – są zniesławiani.

Ostatni festyn organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innymi”, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, spotkał się z bardzo subiektywną i złośliwą opinią, wyrażoną w dzisiejszym wydaniu „Tygodnika Krapkowickiego”. List czytelnika, opublikowany bez jakiejkolwiek refleksji ze strony redakcji „Tygodnika Krapkowickiego”, który ma przecież duże doświadczenie we współpracy z organizacjami pożytku publicznego, spotkał się z protestem i sprzeciwem organizatorów.

Fantastyczne święto rodziny, organizowane w Gogolinie już od wielu lat, którego celem jest wspólna, dobra zabawa i integracja lokalnej społeczności, zostało potraktowane bardzo niesprawiedliwie i krzywdząco. To bardzo przykre, kiedy uczestników, którzy stworzyli podczas festynu wspaniałą, radosną atmosferę, nazywa się „motłochem” i dyskredytuje się wszelkie przygotowania, sposób organizacji imprezy czy też hojność sponsorów, na podstawie subiektywnych pojedynczych opinii.  

Rosnąca z roku na rok popularność tego wydarzenia, również wśród sąsiadów naszej gminy, jest dla nas wystarczającym argumentem, by tę inicjatywę kontynuować w przyszłości i świadczy o potrzebie organizacji tego typu wydarzeń dla naszych mieszkańców. Próba osłabienia popularności i znaczenia tego wydarzenia nie podcina nam skrzydeł, wręcz przeciwnie – organizatorzy są pełni zaangażowania i energii do dalszego działania.

Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim sponsorom, szczególnie Bankowi Żywności w Opolu oraz jednostce OSP Odrowąż, pracownikom, którzy bezinteresownie w swoim wolnym czasie zechcieli wspomóc przygotowania, jak również wszystkim mieszkańcom, którzy pokazali, że potrafią się świetnie i kulturalnie bawić razem ze swoimi pociechami. Do zobaczenia za rok!

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce innym” Gizela Sapok,

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie Izabela Olczyk,

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie Iwona Cimek.