Kościół Park Plac zabaw

Gminne Dożynki 2021r.

Gminne uroczystości „Święta Plonów”, z udziałem znamienitych gości oraz delegacji z miast i gmin partnerskich, odbyły się w niedzielę 5 września w Gogolinie.Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w intencji Rolników i ich Rodzin w kościele pw. NSPJ w Gogolinie, której przewodniczył ks. Albert Glaeser. Kazanie wygłosił ks. prof. Zygfryd Glaeser, a suma koncelebrowana była przez ks. Aleksandra Sydora, ks. Huberta Sklorz, ks. Alfreda Volny z Jablunkova oraz ks. Błażeja Górskiego z partnerskiego Zwierzyńca.

Nasze sołectwo reprezentowała liczna grupa mieszkańców z panią sołtys na czele.

Tradycyjnie podczas żniwnioka, odbył się konkurs koron żniwnych w którym korona sołectwa Malnia otrzymała II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł.

Podczas tegorocznego żniwnioka sołectwa, dzielnice oraz stowarzyszenia przygotowały wspaniałe stoiska promocyjne, aby zaprezentować bogactwo naszego regionu. Były zarówno domowe przetwory, regionalne przysmaki, rękodzieło, a także artystyczne prezentacje. Sołectwo Malnia przygotowało stoisko Mc Malnia czyli  "Karbinadel po śląsku". W podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie stanowisk wszystkim przyznano nagrody po 300 zł.

 

 

Pogoda
05 grudnia
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,59 PLN
1 CHF = 4,42 PLN
1 USD = 4,07 PLN