Koperty życia

Gmina Gogolin od stycznia 2014r. realizuje kolejną inicjatywę skierowaną do osób starszych. Seniorzy zostali wyposażeni w „Koperty Życia”, które pomogą ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji.

 

naklejki_net_1.jpeg

 

Materiał o gogolińskiej "kopercie życia" w głównym wydaniu Wiadomości w TVP 1.

http://wiadomosci.tvp.pl/17501785/zycie-w-kopercie

 

„Informacja zawarta w Kopercie może uratować życie, jest niezmiernie ważna przede wszystkim w przypadku seniorów żyjących samotnie” – podkreśla inicjator akcji, burmistrz Joachim Wojtala. „Koperty są bezpłatne i trafią do każdej zainteresowanej osoby w wieku senioralnym lub trwale zmagającej się z chorobą” – dodaje burmistrz. 

„Koperta Życia” to zestaw składający się z:

  • plastikowej koperty oznaczonej naklejką: Koperta na jesień życia”;
  • ankiety;
  • naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Na podstawie ankiety senior przygotowuje informację  na temat stanu swojego zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń, podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów. Tak przygotowana informacja jest ważna rok, po roku (lub w miarę potrzeb) powinna być aktualizowana. Wypełnioną ankietę w plastikowej kopercie należy umieścić w lodówce, na lodówce należy przykleić naklejkę „Tu jest koperta na jesień życia”. Umieszczenie Koperty w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym  umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie.

O „Kopercie Życia” są poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę Gogolin. Dystrybucja Kopert rozpoczęła się w 21 stycznia br., w Dniu Babci. Koperty można otrzymać w Urzędzie Miejskim, Gminnym Ośrodku Zdrowia, Ośrodku Pomocy Społecznej, podczas akcji prozdrowotnych, będą również dostarczane przez pracowników socjalnych.

naklejki_net_2.jpeg

naklejki_net_3.jpeg